paź032016

Worek przedszkolaka

Kategorie DLA DZIECI
Każdy wie, jak ważny dla przedszkolaka jest jego własny worek na buty…to taki przedsmak pierwszego plecaka. Wczoraj uświadomiła mi to moja córeczka, która dziś pierwszy raz poszła do przedszkola. Szycie dla niej worka to było wyzwanie. Majka doskonale wiedziała jaki worek chce mieć uszyty i krok po kroku kontrolowała moje poczynania. Na każde próby mojej ingerencji w jej wizję, reagowała krzykiem. Po kilku godzinach spędzonych przed maszyną wreszcie powstał…. Worek mojego przedszkolaka, według jej projektu i jej gustu 🙂
 
worek-przedszkolaka-1

 

Pierwszy raz w życiu szyłam worek do przedszkola. Nie wiedziałam jakie powinien mieć wymiary, więc szyłam na oko. Założyłam, że worek będzie miał ok. 40cm wysokości i 35cm szerokości tak, żeby nie tylko buty można było w nim przechowywać. I tu kończyły się moje ingerencje. Miałam nad sobą panią kierownik (moją córkę), która bacznie mi się przyglądała.  Sama wybierała tkaniny, z których worek ma być uszyty oraz co na tym worku ma być wyhaftowane. Swoją drogą, ja strasznie nie lubię różu i Hello Kitty 😉 ale czego się nie robi z miłości do dziecka….
Tak więc worek musiał być beżowo-różowy, mieć naszytą dużą głowę Hello Kitty, koniecznie z różową kokardą oraz turkusowe sznureczki. No i oczywiście wymóg konieczny – worek musi się dać nosić tak jak plecak.
Z dwóch kawałków beżowego materiałów wycięłam prostokąty oraz dwa paseczki, przez które przechodzić miały turkusowe szelki tak, by można było przekładać przez nie rączki jak w plecaku.
worek-przedszkolaka-2
Następnie z różowej bawełny uszyłam górną część worka i zrobiłam tunelik na sznureczki. Wszystkie części worka zeszyłam ze sobą i zabrałam się za robienie aplikacji. Musiałam tylko znaleźć jakiś obrazek ze sławną Kitty 😉
worek-przedszkolaka-3
Kombinowanie jak tu zrobić oczy, kiedy maszyna odmawia posłuszeństwa i jak wyszyć wąsy, gdy nie mam odpowiedniego ściegu…no i taaadaaammm. Worek gotowy 😀
No i ta uśmiechnięta buźka mojej córeczki, która aż piszczała ze szczęścia, że sama wymyśliła taki piękny worek i może go sobie teraz wziąć i zapakować swoje skarby do przedszkola.
No to teraz czas na Was. Potrzebujecie tylko 2 prostokątów z materiału i kilku skrawków tkanin, żeby zrobić worek dla Waszych maluchów. Na pewno będą Wam wdzięczne, bo będą miały coś, co zrobiła dla nich mama i czego niema nikt inny na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *