mar202016

Lalka szmaciana Grażka – ręcznie robiona

Kategorie DLA DZIECI

Lalka szmaciana Grażka to moja kolejna już z rzędu ręcznie robiona lalka. Tym razem miałam na nią zupełnie inny pomysł. Grażka wykonana jest z najlepszych materiałów naturalnego pochodzenia (wełna i bawełna). Odeszłam nieco od tradycji lalek waldorfskich i nie wypełniłam Grażki runem owczym tylko poliestrem. Dzięki temu lalka jest dużo, dużo tańsza. Jedynie twarz lali i włosy zrobione są z czystej postaci wełny. Lalkę można prać w pralce, bez obawy przed odkształceniem.

lala Grazka

Modelowanie twarzy lali zajęło mi kilka dni. To żmudna, wielogodzinna praca igłą, często też okupiona licznymi urazami palców. Pomyślałam sobie, że szmaciana lalka będzie podobna do pewnej dziewczynki, którą spotkałam niedawno. Dziewczynka ta bardzo mnie ujęła swoim zachowaniem. Wykazała się dużą dozą opiekuńczości wobec swojego młodszego brata i pomyślałam sobie, że właśnie takie cechy powinna nosić moja ręcznie robiona lalka.

Takie szmaciane lalki mają magiczną moc. Uszczęśliwiają, zajmują czas, rozwijają, pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, doskonalą zdolności manualne i stymulują intelektualnie dzieci.

Lalka handmade jest też dobrą alternatywą dla zasypujących polski rynek plastikowych lal. Jest mięciutka i przyjemna w dotyku. Swoim wyglądem przypomina dziecko. Można ją ubierać i rozbierać, stroić w sukienki albo spodnie. Ma też cieplutki płaszczyk, gdyby była potrzeba zabrania lali na spacer 😉 Szmaciana lalka to super koleżanka dla każdej małej dziewczynki.

2 przemyślenia nt. „Lalka szmaciana Grażka – ręcznie robiona”

  1. Witam!
    Oglądam Pani prace i jestem pełna podziwu. Właśnie zamierzam zabrać się za wykonanie lalki waldorfskiej dla mojej ukochanej wnusi.Podziwiam młode dziewczyny które się parają rękodziełem.Pozdrawiam Panią .
    Barbara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *