lut092016

Drewniany koń na biegunach

Kategorie DLA DZIECI

Kto z nas, będąc dzieckiem, nie marzył o drewnianym koniku na biegunach? Takim, na którym można by się bujać przez cały dzień. No właśnie, lata mijają, a dziecięce marzenia się nie zmieniają. Tak jak i kiedyś, tak i dziś biały rumak jest marzeniem każdej małej dziewczynki. Ten, widoczny na zdjęciach, został w całości zrobiony moimi rękami. Każdą jego część wycięłam z liściastej drewno-sklejki o grubości 18mm. Rumak skrywa, i to dosłownie, w sobie całą garść konfirmantów. Nie zobaczysz ich jednak gołym okiem. Wszystkie zostały wtopione w drewno i zamaskowane szpachlą stolarską.

 

Konik ma specjalnie wyprofilowane płozy. Zabezpieczają dziecko przed upadkiem. Nawet przy mocnym bujaniu, konik nie zrobi koziołka. Został zaprojektowany tak, by służyć na lata. Liczne grono dziecięcych ekspertów przetestowało już jego możliwości. Biały rumak jest duży. Ma aż 100cm długości i 71cm wysokości. Bujać się na nim mogą zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieciaczki.

 

Maja i konik 1

 

Bujany koń ma też specjalne, miękkie siodełko z falbanami. W innym moim wpisie znaleźć można instrukcję DIY, krok po kroku, jak samodzielnie uszyć taką poduchę. Jak na każdego rumaka przystało, konik na biegunach ma również swoją uprząż. Zrobioną z amarantowej, błyszczącej tasiemki. Całość pomalowana została hipoalergiczną, nietoksyczną farbą dla dzieci.

 

konik na biegunach zoom 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *