sie162016

Tablica do pokoju dziecięcego – DIY

Kategorie DIY, DLA DZIECI

Tablica do pokoju dziecięcego – DIY

Tablica w roli głównej, czyli super kreatywna zabawka do pokoju dziecka. Czy łatwo ją zrobić? Taaaaak! 🙂 Czy dużo kosztuje? Nieeee! Oto prosty, szybki i tani sposób na zrobienie dziecku tablicy do malowania bazgrołków 🙂

 

tablica do pokoju dziecięcego 3 DIY

Czas pracy: 20 minut z przerwami na odpoczynek 😉

Koszt: 20zł

Radość dziecka: bezcenna 😀

 

Potrzebne materiały:

  • kawałek deski lub płyty/sklejki/dykty/starego mebla,
  • mąka ziemniaczana lub talk
  • farba akrylowa w dowolnym kolorze (najlepiej szybkoschnąca)
  • mały wałek gąbkowy z kuwetą lub zwykła gąbka do mycia naczyń.

 

1.Znajdź przedmiot na tablicę.

Może to być kawałek płyty meblowej, tzw. plecówka lub zwykła drewniana deska do krojenia.  Ja użyłam zagłówka z łóżeczka dziecięcego, z którego wyrosła już moja córka.

 

2. Przygotuj farbę tablicową według wskazówek.

Do zrobienia farby tablicowej potrzebujesz jedynie zwykłej farby akrylowej. Możesz ją kupić w każdym sklepie budowlanym i markecie. Nie musi to być droga farba. W zasadzie każda jedna farba akrylowa do drewna będzie dobra 🙂 Jeśli masz w domu resztki farby ale w kolorze białym, możesz je wykorzystać. Wystarczy dokupić pigment w pożądanym kolorze (koszt około 5-6zł).

Cała sztuczka polega na tym, by do farby akrylowej dosypać coś, co ją nieco zmatowi i da efekt szkolnej tablicy. Super do tego nadaje się mąka ziemniaczana (skrobia). Większość z nas ma ją w swoim domu, a jeśli nie, to zwykły talk też zmatowi farbę. Tak więc na kuwetę wlej farbę (na moją tablicę użyłam mniej więcej objętościowo pół szklanki farby), i dosyp skrobię lub talk. Nie przesadź z ilością mąki, żeby nie wyszło ci ciasto 😉 Idealne proporcje to 3:1, czyli farby musi być 3 razy więcej niż mąki. Wyjdzie farba o gęstości papki. Dobrze wymieszaj, żeby nie było grudek. I gotowe 🙂 Masz już farbę tablicową. Tą samą recepturę możesz wypróbować na ścianie, mieszając zwykłą farbę lateksową z mąką ziemniaczaną. Kolor farby nie ma znaczenia. W końcu tablica może być zielona, różowa czy niebieska.

 

3. Pomaluj tablicę.

Przy pomocy gąbkowego wałka rozprowadź pierwszą warstwę farby. Najlepiej jeśli będziesz to robić zawsze w jednym kierunku, poziomo lub pionowo. Poczekaj, aż farba przeschnie. U mnie to było jakieś 5-7minut. Tak, żeby po dotknięciu, farba nie kleiła się do palców. Możesz w tym czasie np. napić się kawy 😉 Jeśli farba już się nie klei, nanieś kolejną warstwę farby. Znów poczekaj, aż wyschnie i jeśli to konieczne, nanieś trzecią warstwę farby.

 

GOTOWE 😀

 

Teraz musisz już tylko zanieść ją do pokoju dziecka i kupić dużo, dużo kredy 😉

tablica do pokoju dziecięcego Kari DIY

3 przemyślenia nt. „Tablica do pokoju dziecięcego – DIY”

  1. ŁAŁ ! najlepsze do tego stare łóżeczko ubolewam że wyrzuciłam ! świetne pomysły ! gratuluje czekam na więcej !
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *